Bonsai carmona

6 berichten / 0 nieuw
Laatste bericht
#1 zo, 02/03/2008 - 23:46
Doreen

Bonsai carmona

Ik heb al een heletijd een Bonsai carmona.

Maar sinds kort heeft hij al zijn blaadjes verloren op een stuk of 4/5 na. Hoe kan dit, ik heb hem al naar een lichtere plaats verhuist en geef hem om de 2 dagen wat water.

Wat kan het zijn?

di, 22/01/2008 - 21:27
Anoniem (anoniem geplaatst)

Over Carmona is al veel geschreven in dit forum.
Zie: https://tinyurl.com/y2mshv49

Er is hier een speciaal bonsai-forum voor dit soort vragen.

wo, 23/01/2008 - 10:04
Annis

Wij hebben al een aantal jaren een Carmona. Deze winter hadden we hem verplaats naar wat meer licht. Hierna vielen er ook blaadjes af en hebben de boom weer terug gezet op de oude plaats. De bladval is gestopt. Een Carmona houdt wel van licht maar niet van de volle zon vooral nu in de winter staat de zon vrij laag en schijnt meer naar binnen. Dus verplaatsen doe ik hem niet meer.Meestal sproeien we de Carmona het hele jaar door een aantal keren per week ook in de wintermaanden in verband met de verwarming krijg je toch wel drogere lucht en de Carmona houdt van een hoge luchtvochtigheid.
Ann

di, 19/02/2008 - 20:59
Doreen

Hieronder even een fotootje zoals hij er nu bijstaat. Het lijkt er op dat er wel nieuwe knoppen in komen, wat denken jullie. Daarnaast heb ik nog iets maar ik zie dat je maar 1 foto te gelijk kan uploaden dus volgende post meer.

Bonsai carmona
di, 19/02/2008 - 21:09
Doreen

Daarnaast heb ik dus iets heel raars, als je op de randen van het bakje kijkt, zie je wat licht geligs zitten, wat is dat?

Bonsai carmona
zo, 02/03/2008 - 23:46
Anoniem (anoniem geplaatst)

Het kan verschillende redenen hebben dat je Carmona zijn bladeren verliest.
Een van die redenen is dat je teveel water geeft.
Ik denk dat dit bij jouw boom van toepassing is.
Dit verklaard namelijk ook dat gelige spul op de rand van de pot, dit word veroorzaakt door teveel water.
Geef pas water als de bovenkant van de grond wat droog word maar let wel op dat je de grond niet laat uitdrogen.
Geef net zoveel water totdat het uit de drainage gaten van de bonsai schaal loopt.

Is het zo dat de grond snel uitdroogt?
Dit kan ook de oorzaak of medeoorzaak zijn van de vallende blaadjes.
Mocht dit het geval zijn dan is de drainage van de grond zeer slecht en moet direct worden vervangen.
Ik gebruik zelf geen bonsaigrond uit de tuincentra maar Akadama.
Akadama is een japanse kleikorrel die vrij stevig is waardoor de grond een goede structuur heeft en een zeer lange tijd behoud.
Dit voorkomt dat de grond na verloop van tijd een compacte klont word
Mijn carmona staat in een mengsel van 2 delen akadama en 1 deel kiryu.
en doet het uitstekend.
Akadama en kiryu is verkrijgbaar bij de betere bonsai verkooppunten.
Het is belangrijk dat de wortels gezond zijn je moet je bonsai niet alleen bovengronds verzorgen maar regelmatig verpotten is zeer zeker geen onbelangrijk onderdeel (eens in de 2 jaar en oudere bomen eens in de 5 jaar)
Dit dient niet alleen om de grond te verversen zodat de structuur goed blijft om de voedingsopname van de wortels te bevorderen maar ook om de wortels te inspecteren en te snoeien waar nodig is.
Dit draagt allemaal bij voor een goede gezondheid van de bonsai.

Ik hoop dat je problemen hiermee verholpen zijn, en veel succes met je Carmona.

Onderwerp gesloten