Tak gebroken,HELP !!

7 berichten / 0 nieuw
Laatste bericht
#1 di, 23/06/2009 - 21:56
Cecilia B

Tak gebroken,HELP !!

Sinds een half jaar hebben wij een jonge perzikenboom in de tuin staan.
Nu is door toedoen van onze pup een zijtak bijna afgebroken, een klein stukje onderop zat nog vast.
Met wat mos en stevig omwikkelen probeer ik nu deze tak te redden.
Heeft iemand een tip hoe ik deze tak weer kan laten meegroeien danwel aangroeien?
Alvast bedankt,
Cecilia

di, 23/06/2009 - 23:56
Anoniem (anoniem geplaatst)

Zolang de bast nog voor een deel intakt is, is er nog een mogelijkheid de tak te redden, al blijft het vaak een zwakke plek. Je kunt de tak ter hoogte van de breuk spalken. Mos zou ik daarbij niet gebruiken; de wond moet kunnen drogen.

wo, 24/06/2009 - 10:28
lily-anne

Is het niet gevaarlijk om via die wonde , virussen en ziektes te krijgen aan de perzikboom ? Als het mijn boompje zou zijn, dan zou ik hem afknippen tot een gladde snede en wondafdichtmiddel gebruiken .Het zal vlug genoeg bijgroeien en dan ben je zeker van een gezonde nieuwe tak .Het zal ,zoals gezegd , vaak een zwak punt blijven en moet toch sterk zijn om de vruchten te dragen en stormen te overleven zonder nog eens te breken .
Succes
Lily-Anne

wo, 24/06/2009 - 11:11
RdB

Het gebruik van wondafdichtingsmiddelen is achterhaald, middel is erger dan kwaal.

Ruud

wo, 24/06/2009 - 15:09
lily-anne

Kan je daar iets meer uitleg over geven Ruud of via een nieuw onderwerp .
Lily-Anne

di, 07/07/2009 - 21:43
birdwatcher

had dit bericht gemist als je uitleg wil over dit onderwerp moet je even reageren.
groet Dirk.

za, 11/07/2009 - 02:35
slakje

kheb eens een tank van een vlierstruik weer samen geplakt met sterkeplakband nadat mn vader die had gesnoeid nu 6 jaar later zie je er bijna niets meer aan alleen een kring rondomrond

Onderwerp gesloten