Beukenhaag s'winters echt dicht?

5 berichten / 0 nieuw
Laatste bericht
#1 ma, 07/09/2009 - 15:08
Cyrus1

Beukenhaag s'winters echt dicht?

Hartelijk dank voor alle reacties over mijn vraag over welke haag.

Ter recap: samen met de buuren zoek ik een haag ter wille van onze wederzijdse privacy. Belangrijk is dat wij het hele jaar door elkaars huis niet kunnen zien. De haag moet dus tenminste 4 meter hoog kunnen groeien en, veel belangrijker, ook s'winters echt dicht blijven.
De vermoedelijke keus is nu een Beukenhaag. Ik heb begrepen dat de bladen s'winters bruin worden, maar vallen niet af.

Mijn vraag aan de experts: blijven de bruine bladen ook echt dicht of zullen wij er doorheen kunnen kijken? Is dat doorheen kijken zo open dat het huis duidelijk zichtbaar is of zie je alleen wat lichtjes en een vage vorm van een huis?

Mijn zorg is dat toch 20% (of so) van de bladen zullen vallen en/of de bladen zullen krimpen, waardoor wij het huis van de buurman zullen kunnen zien.

Alvast bedankt
Cyrus1

ma, 07/09/2009 - 16:43
mun

Tja, ten eerste zul je de contouren van het buurhuis toch wel ertussendoor zien in de winter. Ten tweede vallen die dorre blaadjes er in het voorjaar af als de nieuwe blaadjes zich vormen, maar die zijn dan nog klein en vormen nog niet direkt een heel dik gebladerte, zodat je op dat moment door de haag heen kunt kijken.
Persoonlijk vind ik het bij een beukenhaag altijd bijzonder storend, dat in het voorjaar, als alles fris groen ontluikt aan de andere struiken, de beukenhaag er nog lange tijd dor en dood uitziet. En bedenk wel dat er aan zo'n hoge haag heel wat blad zit, als dat af gaat vallen is er heel veel op te ruimen, want verteren doet het nauwelijks.

ma, 07/09/2009 - 17:55
Anoniem (anoniem geplaatst)

Op het ogenblik is mijn beukenhaag dicht op een enkel gaatje na, maar 's winters zijn de blaadjes bruin en opgekruld en kan ik er op sommige plekken doorheen kijken.
Een beukenhaag moet jaarlijks worden geknipt en door het knippen wordt hij dichter en dichter. Ik vraag mij echter wel af hoe u dat met een beukenhaag van vier meter hoog, aan beide kanten, wilt gaan doen.
Ik zou kiezen voor een coniferenhaag van vier meter hoog, die is zomer en winter potdicht.
Hé,vertel ons eens wat over het huis van de buurman? Is dat werkelijk zo verschrikkelijk om te zien?
groetjes,
Frans.

di, 22/09/2009 - 10:29
fredd

Een haag 4m hoog laten groeien, leuke karwei om te snoeien.
mvg

wo, 23/09/2009 - 10:05
birdwatcher

4 meter hoog?
dan ga je de eerste jaren zeker dat lelijke huis van de buurman zien.
groet Dirk.

Onderwerp gesloten