ik heb net een Actinidia arguta 'Issai' en een Actinidia deliciosa 'Jenny' gekocht. Beide zijn eenhuizige rassen heb ik gelezen, maar kunnen ze elkaar toch bestuiven zodat er groterre vruchten komen?
maar ik zie op d link niet of een Jenny een Issai kan bevruchten. Bloeien ze in dezelfe periode en is het verschil tussen een gewone kiwi en een mini kiwi niet te groot?
Zie de exotische samenwerkingsbladen:
https://tinyurl.com/yy36dzgo
Hoi,
maar ik zie op d link niet of een Jenny een Issai kan bevruchten. Bloeien ze in dezelfe periode en is het verschil tussen een gewone kiwi en een mini kiwi niet te groot?
Inderdaad hangt dat af, of de planten tegelijk bloeien.
Je zou je vraag eens kunnen stellen aan Venhorst Kiwi Cultures; de 'maker' van kiwi 'Jenny'.
Zie: https://tinyurl.com/yxd8dhm8
Hmm,
niet best om je eigen vraag te beantwoorden; van wikipedia:
https://tinyurl.com/y28wjyh2
Mannelijke planten van de gewone kiwi (Actinidia deliciosa) kunnen overigens ook gebruikt worden voor de bestuiving van vrouwelijke mini-kiwi's.
en even verder:
Hij bloeit wat later dan andere mini-kiwirassen, waardoor hij als bestuiver van andere rassen minder geschikt is.
Ach....als het probleem maar uit de wereld is!
waar zou ik goeie planten van de kiwibes of kiwi issai kunnen vinden in W-VL