natte voeten gevraagd

9 berichten / 0 nieuw
Laatste bericht
#1 vr, 14/05/2010 - 23:06
omega

natte voeten gevraagd

Hoi allen,
thuis achter de garage liggen de restanten (lees: betonnen cirkels) van een oude waterput welke terug is gedempt. Nu willen we errond een terrasje aanleggen en in die betonnen cirkel een plant zetten. Aangezien het daarin wel eens zeer vochtig kan zijn zullen wel niet alle planten/bloemen/klimplanten geschikt zijn. De plant staat van 's morgens tot een uur of 3-4 in de namiddag in de zon met natte voeten natuurlijk.
Weten jullie mss welke plant deze omstandigheden ideaal vindt? (graag iets met geurige en kleurige bloemen ;-) en winterhard maar dit is niet noodzakelijk)
Alvast bedankt voor de deskundige hulp
grtz
Eddy

vr, 14/05/2010 - 22:41
omega

Zelf had ik al gedacht aan:

-Ajugainfo-icon Reptans (kruipend zenegroen)

-Lythruminfo-icon salicaria 'Robert' (kattenstaart) (hoop enkel dat dit niet hetzelfde is als het kattestaart onkruid)

-Monardainfo-icon (bergamotplant)

zijn deze ideeën haalbaar of hebben jullie er twijfels over

Andere soorten zijn meer dan welkom

grtz

za, 15/05/2010 - 01:19
Anoniem (anoniem geplaatst)

Monardainfo-icon lijkt me niet een goede keuze; de plant is doorgaans gevoelig voor meeldauw. Natte wortels bevorderen dit mogelijk.

za, 15/05/2010 - 14:26
monet

Irissen? Het zijn van nature moerasplanten.
Hostainfo-icon, maar daar zal waarschijnlijk wat teveel zon zijn.
Gunnerainfo-icon. Wordt wel enorm groot.

za, 15/05/2010 - 16:37
Anoniem (anoniem geplaatst)

Niet alle irissen zijn geschikt. Met Irisinfo-icon sibirica lukt het wel.

za, 15/05/2010 - 19:39
Anoniem (anoniem geplaatst)

Wat is je redenatie dat het daar vochtig kan zijn, is het grondwater daar zo hoog dan?

za, 15/05/2010 - 21:44
tuintje60

Moeras-spirea!

di, 18/05/2010 - 09:37
omega

Irissen lijkt me inderdaad ook wel wat ja. Mss dat het dat gaat worden.

@ De haan: omdat de betonnen ringen van de waterput nog steeds in de grond liggen is het daar net iets vochtiger, het water dat er in zit kan er immers niet (of bijna niet) uit. dus als ik daar 1 keer goed watergeef is het daar 4 dagen 'zompig', terwijl het een meter verder kurkdroog is.

grtz

di, 18/05/2010 - 19:44
Anoniem (anoniem geplaatst)

Oké

Onderwerp gesloten