welke planten op wal?
#1
zo, 08/01/2012 - 20:44
welke planten op wal?
Hallo Allemaal,
Wij hebben een gr.wal naast ons huis liggen met daarop diverse redelijk hoge bomen van circa 10 jaar oud.
In de winter is de wal altijd erg kaal.
Nu had ik gedacht om wat groen blijvers er tussen te planten in de vorm van struikgewas.
Welke planten zijn hiervoor het meest geschikt? I.v.m toch wel wat minder licht e.d. Zelf dacht ik hier en daar een laurier.
Ik verneem graag jullie aanbevelingen.
Nick
Buxus
, rhododendron
, ilex
crenata, mahonia
, photinia
, hedera
helix arborescens. Misschien
zelfs een groenblijvende klimmer...
Zit er wat tussen?
- jw
Mijn eerste gedacht is Cotoneaster
damneri 'Coral Beauty' Die maakt een mooie wintergroene bedekking, wordt niet gek hoog en fraaie rode bessen die lang blijven. Is ook goedkoop in aanschaf.
De familie Cotoneaster kent meer lage bodembedekkende struiken die wat duurder zullen zijn en moeilijker te vinden. Eentje heb ik het plaatje van in mijn hoofd. Wonderschoon, maar nu de naam.....
Even zoeken...dan vind ik hem wel, wordt vervolgd.
Vinca
major of vinca minor gaat natuurlijk altijd goed. V. major oogt wel al gauw rommelig, zou ik eerder tussen struiken doen dan bomen.
zijn ook mooie bodembedekkers. Zorgvuldig uitkiezen.
nitida 'Maigrun' wordt vaak genoemd als 'saai'. Ik vind dat niet, mooie takkenstructuur als je niet teveel knipt, prachtig met sneeuw er op. En als iets 'saai' wordt genoemd, is het ook vaak 'rustig'. Komen de bomen beter uit 's zomers. Lichte varianten Lonicera zijn ook te verzinnen.
In de familie Hedera
'Green Ripple' bijvoorbeeld zal het mooi doen en niet superagressief zijn.
Lonicera
Struikhedera, maar dan een wat kleinere soort, is ook mooi. Ik heb Hedera helix arborescens 'Simone' staan.
Cotoneaster
congestus, was waar ik niet op kon komen. Op zonnige plekken is Ceanothus
.... 'Repens' een heel fraaie. Ligt er dan aan waar je woont. Hier aan de kust houdt ie stand. De laatste twee winters bruin blad en matige bloei, maar komen na snoei weer bij.
wiltonii. Fraai samen, vind ik. Maar beide willen zonnig staan. Schaduwrijk en droog onder bomen, is een heel moeilijke plek. Euphorbia
amagdoloides var. Robbiaea is dan een goede. Geranium
macrrorhizum doet het daar ook. Een aardige is ook de relatief lage Aucuba
'Rozannie'. Die komt vol met rode bessen. Ziet er op een tuincentrum vaak niet uit, maar is echt een leuk struikje zonder pretenties. Zoals ik zei: in de zomer gaat het om de bomen en te opvallende struiken eronder...dat maakt al gauw onrustig.
Ik heb ergens Cotoneaster damneri gecombineerd met Juniperus
Een makkelijk bodembedekkend struikje is ook Mahonia
aquilegifolium (denk ik dat het is) maar moet je er tussen werken...wordt het een stekelige kwestie
Mahonia
aquifolium.
Ik dacht aan een paar mooie Fargesia
's.
maagdenpalm