Ik weet dat mijn grootmoeder zaliger van deze planten er altijd in verschillende kleuren had. Als kind speelde ik dan ook vaak in de tuin (grasveld) waar ze stonden. Bij mijn weten stinken ze niet. Indien ik mijn grootmoeder zaliger mag geloven, werden ze geplant omdat de knol een enorme stank af gaf, en.... de geur de mollen verdreef. Of dit waar is weet ik niet, maar ik heb toen daar nooit op gelet of daar een molshoop was. Louise
Nou, je ruikt ze wel degelijk. Maar het hangt er een beetje van af, hoe jij de geur zelf ervaart. Als je hem vies vind, dan wil je ze niet in de tuin. Als je de geur niet vies vind, kun je de bloemen beter waarderen. Ga eens ergens snuffelen zou ik zeggen.
Ze geven wel een heel specifieke en redelijk onaangename geur - je riekt ze vaak al voor je ziet dat ze boven staan ,maar volgens mij is die opvallende geur maar heel tijdelijk en het is voor mij geen probleem als je naar het uiteindelijke resultaat kijkt als ze bloeien . Let wel op dat de leliehaantjes ze niet beschadigen en vernietig die beestjes voor ze eieren hebben gelegd op je plant ,want de larven kunnen je hele plant opeten voor wie het niet mocht weten bestaan die keizeskronen ook in andere kleuren - gewoon prachtig ! groetjes Lily-Anne .
Fritillaria
imperialis 'Lutea', keizerskroon.
En weer bedankt greenconnection.
Ik heb het even opgezocht, en die wil je niet in je tuin, want hij stinkt een uur in de wind. Jammer, want het is wel een hele mooie plant om te zien.
Overdrijven is ook een vak, je moet er niet je neus in steken maar het is nog lang geen aasbloem!
Ruud
hoi ruud, volgens een kennis en wikipedia schijnen ze onaangenaam te rieken, maar ik heb ze dan ook nog niet geroken.
Alleen de knol ruikt nogal, maar die zit onder de grond.
Ik weet dat mijn grootmoeder zaliger van deze planten er altijd in verschillende kleuren had. Als kind speelde ik dan ook vaak in de tuin (grasveld) waar ze stonden. Bij mijn weten stinken ze niet. Indien ik mijn grootmoeder zaliger mag geloven, werden ze geplant omdat de knol een enorme stank af gaf, en.... de geur de mollen verdreef. Of dit waar is weet ik niet, maar ik heb toen daar nooit op gelet of daar een molshoop was.
Louise
Nou, je ruikt ze wel degelijk. Maar het hangt er een beetje van af, hoe jij de geur zelf ervaart. Als je hem vies vind, dan wil je ze niet in de tuin.
Als je de geur niet vies vind, kun je de bloemen beter waarderen.
Ga eens ergens snuffelen zou ik zeggen.
Ze geven wel een heel specifieke en redelijk onaangename geur - je riekt ze vaak al voor je ziet dat ze boven staan ,maar volgens mij is die opvallende geur maar heel tijdelijk en het is voor mij geen probleem als je naar het uiteindelijke resultaat kijkt als ze bloeien . Let wel op dat de leliehaantjes ze niet beschadigen en vernietig die beestjes voor ze eieren hebben gelegd op je plant ,want de larven kunnen je hele plant opeten
voor wie het niet mocht weten bestaan die keizeskronen ook in andere kleuren - gewoon prachtig !
groetjes
Lily-Anne .
Het schijnt een prima mollenverdrijver te zijn. Waarschijnlijk door de geur !