Hij staat inderdaad op een nogal droge plek want de Viburnum Opulus er naast heeft vaak luis. En dat schijnt ook te komen door droogte. Zou ik hem (de Cornus) in 't najaar kunnen verzetten, denk je? 't Duurt dan zeker weer 'n paar jaar voordat ie gaat bloeien?
Deze plant zou je zonder problemen moeten kunnne verzetten gedurende de winter. Graaf een mooi groot plantgat, en voeg behoorlijk wat compost en evt een beetje potgrond voor zuurminnende planten bij. Je viburnum zal er wel bij varen.
Dat een Cornus kousa (nog) niet wil bloeien kan ook liggen aan het feit dat het een zaailing is. Gezaaide Cornus kousa's doen er langer over om tot bloei te komen.
Viburnum heeft zowiezo makkelijk bladluis. Ik ben daar zelf nogal 'cool' in. Zo'n boom zorgt dan voor een voedingsbodem voor lieveheersbeestjes. Al moet ik zeggen, ik hou mijn hart vast voor volgend jaar, er is hier een enorme explosie lieveheersbeestjes na een bladluizenplaag in het park vlakbij. Volgend jaar is het dus weer de beurt aan de luisjes :p
Dit is een Cornus
'kousa', een erg leuke boom
sugar
Ja mooi, maar bij mij gaat hij niet bloeien, staat er al 3 jaar.
Zorg ervoor dat de plant niet te droog staat want anders kan je fluiten naar bloemen
Tom
Hij staat inderdaad op een nogal droge plek want de Viburnum
Opulus er naast heeft vaak luis. En dat schijnt ook te komen door droogte. Zou ik hem (de Cornus
) in 't najaar kunnen verzetten, denk je? 't Duurt dan zeker weer 'n paar jaar voordat ie gaat bloeien?
Deze plant zou je zonder problemen moeten kunnne verzetten gedurende de winter. Graaf een mooi groot plantgat, en voeg behoorlijk wat compost en evt een beetje potgrond voor zuurminnende planten bij. Je viburnum
zal er wel bij varen.
sugar
Thanks, Sugar!
moet verzetten? Of de Cornus
?
Bedoel je dat ik de Viburnum
Dat een Cornus
kousa (nog) niet wil bloeien kan ook liggen aan het feit dat het een zaailing is. Gezaaide Cornus kousa's doen er langer over om tot bloei te komen.
Gegroet, de tuinprins
Viburnum
heeft zowiezo makkelijk bladluis. Ik ben daar zelf nogal 'cool' in. Zo'n boom zorgt dan voor een voedingsbodem voor lieveheersbeestjes. Al moet ik zeggen, ik hou mijn hart vast voor volgend jaar, er is hier een enorme explosie lieveheersbeestjes na een bladluizenplaag in het park vlakbij. Volgend jaar is het dus weer de beurt aan de luisjes :p
Tom
Ik heb ook deze plant in de tuin staan, alleen dan als gigantische struik / boom. Alleen bij mij bloeit de cornus
om het jaar?
2 jaar terug stond de plant prachtig in bloei, vorig jaar niet 1 bloemtje, en dit jaar weer volop (net zoals op de foto).