te sterk gesnoeide lavendel
#1
wo, 19/03/2008 - 23:41
te sterk gesnoeide lavendel
We zijn bezig met het inrichten van de tuin bij ons nieuwe huis. Nu hebben we volwassen lavendel te sterk (tot circa 20 cm) teruggesnoeid. Ze zijn net gisteren geplant. Wat is wijsheid? Met z'n vieren in een speciekuip in de schuur laten overwinteren, inpakken in vliesdoek of stro er omheen?
tew sterk insnoeien is tot er geen groen(grijs in dit geval)blad meer aan zit.als je dus alleen takjes overhebt kun je alles meteen weggooien want dan lopen ze niet meer uit.
Als er nog blad aanzit ze gewoon laten staan. Lavendel nooit tot in het kale hout snoeien.
Ann
fout u mag lavendel tot op een vuistje van de grond afsnoeien zo verjongd u de plant velen snoeien enkel de aren weg maar dan valt vroeg of laat de plant open van het gewicht van ouderdom dus
vandeputte jm
groenvoorziening en onderhoud
Ik zou eerst maar afwachten wat het wordt...
Lavendel loopt heel moeilijk uit vanuit de basis of oud hout waar geen blaadjes meer aanzitten. Maar het kan wel ... dus eerst maar een zien wat het wordt
Wanneer mag je lavendel snoeien?
Dit is een beetje afhankelijk welke soort Lavendel. Bij L. angustifolia vindt de hoofdsnoei plaats in maart of april knip ze zo diep mogelijk terug maar nooit dieper dan waar nog scheuten uitlopen (groen)dat kan bij jonge planten tot vlak boven de grond zijn. Zodra ze uitgebloeit zijn knip je ze in model. Dat kan afhankelijk van de cultivar en het weer in juli, augustus of september. Maak de plant voor eenderde korter maar niet tot in het kale hout er moet nog groen te zien zijn.
Gegevens uit een boek van Roger Bastin.
Ann
Geen noot, wij doen het bijna wekelijks, snoei u lavendel tot minimum 20 cm hoog, het zogenaamde dode hout zal wel uitschieten. Geloof NIET alles wat de boeken schrijven. Er zijn ZOOOOOOOOOOOOO veel fouten.
nu proberen zou ik zeggen, maar succes heb je.
grt
fré