planten voor in potten
#1
wo, 21/01/2009 - 15:52
planten voor in potten
Ik heb een aantal grote potten die ik dit voorjaar graag wil vullen met planten,het liefst planten waar ik de hele zomer plezier van kan hebben.
Wie heeft wat goede tips over welke planten geschikt zijn en wanneer het de beste tijd is om ze te planten in de potten.
Ik heb een leuk ideetje, zet een paar plantjes Ophiopogon
Planiscapus 'Nigrescens' in een kleiner potje (ongeveer 15 - 25 cm) deze bloeit met een beetje roze bloemetjes en groeit best langzaam. Het is een bodembedekker met zwarte lancetvormige bladeren. Als het in een pot staat gaat het uiteindelijk als een bolletje omhoog groeien. Zelf vind ik dit erg mooi. het word een compact bolletje dus.
De pot moet wel goed afgewaterd zijn. Deze Ophiopogon houdt van een goed gedraineerde grond, dus bijvoorbeeld gelijke delen potgrond en zandgrond.
Vanaf begin mei puilen de tuincentra weer uit van perkgoed, dus dan is er weer keus genoeg.
U dient tevens te kijken of de planten de gehele dag in de zon staan, of in de schaduw.
Plantadvies