Ik vond in de tuin een aantal van deze nestjes. Toen ik er eentje van dichterbij ging inspecteren, kwam er net een bijtje naar buiten gevlogen, maar helaas had ik op dat moment mijn fototoestel niet bij de hand.
Ik vermoed dat het om een soort zandbij gaat.
Dit koppeltje zag ik niet zo ver van het nest bezig. Er was toen al een hele tijd een soort gevecht bezig tussen verschillende bijen. Een bij nam toen een andere vast en belande redelijk hard tegen de grond.
Vermoedelijk is dit een koppeltje, of vergis ik me?
Iemand een idee welke soort het zou kunnen zijn?
Horen ze bij het bovenstaande nest?
Nog een foto van het koppel
En nog een foto om een goede identificatie mogelijk te maken (hoop ik)
Als het diertje een wespentaille heeft is het een wesp.
Dat lijkt me nogal simpel hoor Mosmanneke. Kijk maar eens op deze website:
https://tinyurl.com/y26qwlbf
Daar vind je heel wat bijen die erg hard lijken op wespen, maar het niet zijn!
wesp en hommel die elk hun nest verdedigen?
Ik denk het antwoord gevonden te hebben; kijk eens op volgende website:
www.bwars.com/Andrena_fulva.htm
Ik ben zelf te weinig bekend met metselbijen. Wat je evntueel kunt doen is de bij uitvergroten en op het solitaire bijenforum van waarneming.vnl zetten.
Ruud
Het vosje behoort tot de zandbijen en is dus een solitaire soort, en kent geen nesten met een koningin. De vrouwtjes maken het nest waarin de eitjes worden afgezet wel in groepen bij elkaar, in zanderige gronden. De nesten worden soms ook wel in de tuin aangetroffen, en lijken op de zandhoopjes die mieren maken; een klein, kegelvormig hoopje aarde met een gaatje in het midden. Er zijn vele andere soorten die uiterlijk nauwelijks van deze soort zijn te onderscheiden, maar vaak ook niet van biologie en levenswijze. Het vosje is een algemene soort die zowel op meer begroeide plaatsen als wat schalere gronden te vinden is. Een echte voorkeur heeft het vosje niet wat betreft bloemen, al vliegt hij graag op Ribes
-soorten zoals kruisbes. Tuinders zijn blij met de bijen; door hun dichte en lange beharing zijn het goede bestuivers die van maart tot mei te zien zijn.
Naast een bij is het vosje ook een sterrenbeeld.
bron wikipedia