Hoe mijn bonsai fiscus ginseng het best verzorgen

6 berichten / 0 nieuw
Laatste bericht
#1 zo, 01/03/2009 - 23:29
joris 16121

Hoe mijn bonsai fiscus ginseng het best verzorgen

Hoe mijn bonsai ficusinfo-icon Ginseng het best verzorgen?
Hij heeft juist scheuten bij gekregen

Hoe mijn bonsai fiscus ginseng het best verzorgen
zo, 01/03/2009 - 23:44
Anoniem (anoniem geplaatst)
ma, 02/03/2009 - 13:30
Onetreehill

Dit is een ficusinfo-icon en dient verzorgd te worden als kamerplant. Het feit dat deze ficus in een bonsaipot is gezet betekent niet dat er een specifieke verzorging nodig is. Dus zo nu en dan eens een beetje bijsnoeien en af en toe wat kamerplantenmest geven en wat benevelen is voldoende.

OTH

di, 03/03/2009 - 18:56
£VY

als de boom al een mooie vorm heeft hoef je er niet echt veel aan te doen.... als het nieuwe scheuten krijgt ( die als ze uitgroeien buiten de vorm vallen) kun je die het beste uitknijpen met je vingertoppen ..op deze manier krijgt je boom ook een mooie volle bladerstructuur... als je boom na een tijd toch te veel bladeren krijgt kun je die natuurlijk alsnog afknippen. (als deze boom uit de winkel komt zou ik zo snel mogelijk de boom uit de pot halen en de wortels controleren,, als de wortels helemaal tot de bodem rijken moet je 1/4 tot 1/3 eraf knippen en eventueel wat nieuwe grond erbij doen. EN over de gaatjes in de bodem van de pot wat gaas doen zodat er geen grond uit kan vallen) KNIP niet te veel af want dit kan fataal zijn voor de boom.... en mest Absoluut NIET bij want dit beschadigt de wortels... ......... en het water geven betreft ik doe dit twee keer per week ,,maar als ik de tweede keer merk dat de boom te nat staat geef ik hem natuurlijk geen water,,, en je kunt de boom ong. 3 keer perweek bestuiven met wat water uit een plantenspuit. groeten.P.M,

wo, 04/03/2009 - 15:07
Onetreehill

Bemesten kun je altijd, zelfs na wortelsnoei. Het bemesten gebeurt dan niet via de grond maar d.m.v. bladbemesting. Neem een halve dosering mest in een plantenspuit en bespuit het boompje daarmee 1x per week. wordt op deze manier sneller opgenomen dan via de wortels.

OTH

wo, 04/03/2009 - 21:49
joris 1612

Hoe maak ik van een fiscus scheutje een bonsai, en hoe lang duurt dat wanneer het het zelfde uitzicht krijg als de foto?
Hoeveel water geefje zo'n boompje,en hoeveel vloeibare mest per week?

Onderwerp gesloten