Overwinteren van papegaaienbekplant

4 berichten / 0 nieuw
Laatste bericht
#1 do, 22/12/2011 - 16:38
Bruine kikker

Overwinteren van papegaaienbekplant

Mijn prachtige papegaaienbekplant, familie van het vlijtig liesje, is langzaam aan het sterven. Hij deed het tot nu toe buiten het best, maar sinds een paar weken verliest ie zijn bloempjes maar nu ook z'n bladeren. Waar ik hem binnen ook zet, het doet hem geen goed. Ik ben bang dat ie helemaal doodgaat.

Ik heb hem op verschillende plaatsen voor het raam (uit de volle zon) gezet, de temperatuur is ca. 17-18 graden, maar het haalt niets uit.

Kan ik hem dan maar beter inpakken en buiten op een beschutte plek zetten? Als ik hem binnen laat valt hij helemaal uit. Terwijl het zo'n geweldige groeier was die heel makkelijk stekte.

do, 22/12/2011 - 22:53
Linne

De plant binnen laten staan. Niet boven de verwarming. Bladval is niet erg.Eventueel scheuten niet te kort afknippen. Af en toe een beetje water geven zodat de kluit niet uitdroogd de plant loopt in het voorjaar opnieuw uit.

vr, 23/12/2011 - 09:27
RdB

Bedoel je de Impatiensinfo-icon niamniamensis oftewel Congobalsemien? Die overwinter ik koel maar redelijk vochtig. Hebben ze echter een koude klap gehad dan herstellen ze zich slecht. Zit er nog een gezonde scheut aan stek die dan in vochtige aarde met twee weken een plastic zakje er over.

Ruud

vr, 23/12/2011 - 09:34
Bruine kikker

Dank voor de reacties. Het is inderdaad een Impatiensinfo-icon niamniamensis. Het is helaas één lange tak waar nu dus de blaadjes vanaf vallen. Ik laat hem maar op de koelste plaats staan dan, helaas heb ik weinig licht in huis en dat is volgens mij ook een probleem. Maar we zullen zien, misschien overleeft ie het.

Onderwerp gesloten