foto's en vragen

7 berichten / 0 nieuw
Laatste bericht
#1 ma, 06/07/2009 - 18:07
micle

foto's en vragen

Hallo liefhebbers,

ik zit met een paar vragen en zal deze stellen bij de foto's.
Ter info

Het is mijn eerste orchidee Fhalaenopsis helena stripe.
Gekocht bij de A.H op 11-05 (zie eerder bericht)
Verzorging: 1x per week ca 30min dompelen in lauw regenwater.
Standplaats: Voor raam op het oosten.

Ik heb geen voeding in huis voor orchideeën en dus heeft mijn orchidee nog geen voeding gehad. Is het verstandig om bv een flesje pokon te kopen voor orchideeën of zou ik ook een heel klein beetje (paar druppels) palmenvoeding kunnen geven van pokon (die heb ik namelijk genoeg staan).

foto's en vragen
ma, 06/07/2009 - 16:51
micle

Een nieuw blad (goed kijken in het hart)in aantocht dus nu voeding geven?

foto's en vragen
ma, 06/07/2009 - 16:55
micle

Komt hier een nieuwe bloemstengel aan? Het oog zit namelijk niet meer strak tegen de stengel aan beide kanten. Bij beide bloemstengels gaat het om het laatste oog voor de bloemen gezien vanaf beneden naar boven. De ogen daaronder zitten wel strak tegen de bloemstengel aan.

foto's en vragen
di, 07/07/2009 - 22:12
micle

De rechter bloemstengel heeft exact hetzelfde.

foto's en vragen
wo, 08/07/2009 - 10:38
silfje

ik denk wel dat dat een vertakking kan worden. Ik voel soms voorzichtig of er een bobbeltje voelbaar is op die plek.

Mooie orchidee heb je

di, 28/07/2009 - 15:53
mariejose

je moet wel orchidee mest geven wat orchideeen bestemd is en geen ander.
gr mariejose

di, 28/07/2009 - 19:36
RdB

Gewone kamerplantenmest werkt ook prima, verlaag echter wel de dosis, orchideeen hebben nauwelijks mest nodig. Zelf gebruik ik 10% van de aanbevolen dosis gewone mest en dat natuurlijk alleen in de groeiperiode.

Ruud

Onderwerp gesloten