Cyathea cooperi.

4 berichten / 0 nieuw
Laatste bericht
#1 vr, 30/10/2009 - 12:09
G. Verlinden

Cyathea cooperi.

Ik heb vorige week een Cyathea cooperi gekocht op marktplaats. Het is een mooi exemplaar van ± 2 jaar oud en met bladeren van 1,20m. De verkoper gaf me de raad om hem met vorst binnen te zetten maar vertelde dat overwinteren in de huiskamer niet een goed plan was vanwege de lage luchtvochtigheid. Heeft iemand van jullie ervaring met deze boomvaren binnenshuis?

vr, 30/10/2009 - 13:13
micle

Ik heb er geen ervaring mee, maar wil wel met je mee denken. Buiten laten staan is geen optie omdat de vorstbestendigheid max -4 grd is.

Indien je plek hebt lijkt mij de beste plaats in huis de badkamer. Mits er natuurlijk ook genoeg natuurlijk licht is.

Micle

vr, 30/10/2009 - 23:19
Anoniem (anoniem geplaatst)

De badkamer lijkt me onpraktisch voor een plant van deze afmeting. Bovendien kunnen de schubharen erg irritant zijn op de blote huid. Een onverwarmde lichte kamer is een betere optie. Goed vochtig houden en af en toe nevelen verhoogt de overlevingskans van deze varen. Als het blad aftakelt, is dat geen ramp zolang de groeikern niet verdroogd. In het voorjaar na de laatste nachtvorsten buiten op een beschaduwde plek in de luwte zal de varen zich snel herstellen.

za, 31/10/2009 - 21:31
G. Verlinden

Tot zover bedankt voor jullie reacties. Ik denk dat ik maar op zoek ga naar een overwinterplek bij een tuinder of zo.

Onderwerp gesloten