waarom gaan planten dood als je er zeep bij doet?
#1
do, 07/10/2010 - 17:04
waarom gaan planten dood als je er zeep bij doet?
Hallo,
wij zijn bezig met een experiment en kijken wat er gebeurt als je er zeep/allesreiniger/enz. bijdoet. natuurlijk gaan ze dood, alleen waarom eigenlijk?
Groetjes Melanie
Om dezelfde redenen waarom jij ook ziek wordt, als je ervan zou drinken.
en wat zijn die precies?
Daar kan je heel makkelijk achter komen: drink een fles leeg en noteer zolang mogelijk alles wat er gebeurd. Vast ook een heel leerzaam en interessant experiment.
Ruud
Er zitten giftige stoffen in die zowel voor de plant als voor u niet goed zijn.Waarom dit experiment als u toch al weet dat de plant dood gaat?
De oplossing van dit soort middelen is voor de plant te sterk.Dat heeft als gevolg dat aan de plantencellen zoveel water wordt onttrokken dat er geen levensprocessen meer in plaats vinden.Daardoor sterft de plant.
Af en toe is het maar goed dat planten geen geluid kunnen maken.
De planten gaan dood door de afwijkende zuurtegraad van de zeep eventueel in combinatie met een groot verschil in osmotische waarde. Via Google kom je te weten wat dat betekend als je niet begrijpt wat ik bedoel.